Jak poznat kvalitní oblečení od špatně ušitého
Sponzorované odkazy:
Oblečení je čím dál dražší, a když už si máme připlatit, měli bychom dostat za naše peníze kvalitní zboží. Bohužel se na trhu nemůžeme orientovat podle značek. I vyhlášená módní značka má v obchodě různé řady oblečení s odlišnou kvalitou šití.
Kvalitní střih
Nejdříve si oblečení vyzkoušejte, pokud je neforemné, má úzké, či příliš široké podpaží, na ramenou vám visí, anebo odstává, nekupujte si jej. Někdy svetry štípou a koušou, protože jsou vyrobeny z nekvalitní látky a takový kousek také s radostí nechte v obchodě. Zkuste se v novém kousku trochu pohybovat. Bude vás v kanceláři škrtit, nebo vám umožňuje pohodlný pohyb?
Látka by měla být střižena správně, neměla by se nikde krčit ani kroutit. Ani v oblasti prsou by se neměla příliš krabatit, či odstávat.
Barevné oblečení
Když už si koupíte barevný kousek, očekáváte, že bude barevný dlouho a ne, že po dvou vypráních vybledne. Když barevné oblečení koupíte v levném řetězci toto riskujete, navíc vám takový laciný kousek může v pračce obarvit ostatní prádlo.
Potisky a nášivky
Pokud si vybíráte top, na kterém jsou potisky, flitry, či výšivky, pečlivě zkontrolujte kvalitu jejich provedení. Příliš „gumové“ potisky se většinou v pračce potrhají. A vy určitě nemáte tolik volného času, abyste všechno oblečení prali v ruce a sušili na šňůře. Když už jsme u praní a sušení, dávejte si velký pozor na cedulky, aby se prádlo dobře udržovalo, mělo by se dát prát a sušit v sušičce.
Detaily
V obchodě pečlivě zkontrolujte zipy, patenty a knoflíky. Kde se vám zdá, že jsou knoflíky špatně přišité, či zipy a patenty působí příliš lacině, nekupujte takové oblečení ani ve slevě. Příliš parády v něm neuděláte.
Žehlení
Pokud je oblečení příliš pomačkané už v butiku, budete trávit nekonečně mnoho času jeho žehlením. Vybírejte kousky se snadnou údržbou. Nechcete přeci halenku, která se vám zmačká už při cestě autem do zaměstnání!